Małgosia
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
Kwiecień to Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu!  
Nasze Stowarzyszenie pragnie zwrócić uwagę na potrzeby osób z autyzmem oraz sytuację rodzin, których dotyka ta diagnoza, poprzez kampanię społeczną ,,Niebieski Kwiecień”. Honorowym Patronem naszej akcji jest Prezydent Torunia Michał Zaleski.
Przez cały kwiecień na kilku przystankach autobusowych naszego miasta pojawią się plakaty zwracające uwagę na obecność osób z autyzmem w społeczeństwie. Przypominać o NAS będzie także autobus oklejony niebieskim plakatem. W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem musieliśmy zrezygnować z wielu innych działań. Na szczęście udało się podtrzymać naszą coroczną tradycję i w dniu 2 kwietnia  udekorowaliśmy Pomnik Mikołaja Kopernika niebieską szarfą z napisem ,,2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu” .
  Z tej okazji składamy serdecznie podziękowania dla wszystkich terapeutów i nauczycieli pracujących z naszymi dziećmi! Dziękujemy Wam za każdy serdeczny uśmiech, gest i wspierające słowo skierowane do naszych dzieci i do nas-rodziców. My nie zawsze mamy możliwość podziękować, ciągle w biegu, zapatrzeni w dziecko, dlatego robimy to dziś. Dziękujemy za czas, który spędzacie na przygotowywaniu się do zajęć, na szkoleniach i konferencjach. Mam nadzieję, że sukcesy naszych dzieci, zaufanie którym Was darzą oraz poczucie, że jesteście dla nas bardzo ważni dadzą Wam siłę i energię do dalszej pracy!

Rodzice ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu