Szanowni Państwo

Z radością informujemy, że  Centrum Handlowe Atrium Copernicus  wraz z Hipermarketem Auchan inicjują akcję ,,Zakupy przyjazne osobom z autyzmem”. Akcja skierowana jest do Klientów  ze  spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi.

 

Jesteśmy dumni, że nasze Stowarzyszenie jest partnerem tej akcji. Aktywnie uczestniczyliśmy w konsultacjach nad wprowadzeniem sprzyjających warunków na terenie zarówno Auchan, jak i poszczególnych sklepów w Atrium.

W związku z tym w każdy wtorek w godzinach 15 00-17 00  zostanie przyciemnione oświetlenie, nie będzie nagłych i głośnych komunikatów dźwiękowych, głośnej muzyki na pasażach oraz zostanie zminimalizowany marketing zapachowy. Auchan uruchomi także  dodatkową kasę uprzywilejowaną

Poprosiliśmy również o poinformowanie personelu Auchan oraz Atrium (ochrony, sprzedawców, kasjerów) na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz potencjalnych zachowaniach trudnych, i przede wszystkim, o  sposobach reagowania na nie.

Cieszymy się, że w Toruniu coraz więcej miejsc  publicznych  dostrzega potrzeby osób ze spektrum autyzmu i wychodzi im naprzeciw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
Facebook